Mød teamet bag e-stimate

Hos e-stimate udvikler og leverer vi professionelle HR-analyser, personprofiler, personlighedstest, IQ-test og teamprofiler. Vores profiler og koncepter er særligt kendetegnet ved, at de er velfunderede og dybdegående, men samtidig lette at forstå og anvende i praksis.

Vi har base i Danmark med partnere i hele Norden, Europa, Kina, Australien og USA - og har certificeret mere end 700 konsulenter verden over.

Her kan du møde det danske team - og ta' endelig altid fat i én af os, hvis du har brug for hjælp eller bare er interesseret i at vide mere om e-stimate og vores HR-værktøjer.

 

Jørgen C. Friis
Founder

Mail: Jcf@e-stimate.com
Mobil: + 45 24 46 14 06

 

Sandra Ea Friis
Partner

Mail: Sand@e-stimate.com
Mobil: + 45 21 86 85 87

 

Marianne Hyldahl
Seniorkonsulent

Mail: Mhh@e-stimate.com
Tel.nr.: +45 42 34 36 38

 

Asmund K. Lund
Erhvervspsykologisk Konsulent

Mail: Akl@e-stimate.com
Mobil:  +45 42 16 24 41

 

Andreas Vendelbo Olesen
Juniorkonsulent

Mail: Avo@e-stimate.com
Mobil: + 45 60 48 21 27

 

Pia L. Jørgensen
Kundesupport

Mail: Plj@e-stimate.com
Mobil: +45 42 22 71 41

 

Bitten Brun
Ekstern associeret partner

Mail: bb@bittenbrun.com
Mobil: + 45 41 10 41 90

 

Tine Mørch Hansen
Ekstern associeret partner

Mail: tmh@spinoff.nu
Mobil: + 45 26 20 71 51

 

Anna Vedel
Fagligt Advisory Board
Cand.psych & p.hd.

 

Lars Larsen
Fagligt Advisory Board
Cand.psych & p.hd.

 

Peter Hartmann
Fagligt Advisory Board
Cand.psych & p.hd.

 

Martin Hammershøj
Fagligt Advisory Board
Cand.psych & p.hd.

 

Sisse Benkjer
Administration
og bogholderi

 

Flemming Jaller
Systemudvikler
og programmør

 

Allan Høiberg
Systemudvikler og
ansvarlig for serverdrift

 

Ronald Meier
e-stimate USA 

 

Til sammen står vi for

 

FAGLIGHED
Et solidt fagligt fundament med afsæt i forskning

 

FORSTÅELIGHED
Faglighed formidlet i et sprog, alle kan forstå

 

FLEKSIBILITET
Lydhørhed og evnen til at levere brugertilpassede løsninger

 

FREMSYN
Konstant opdateret med nyeste forskning og tendenser

 

 


Er du interesseret i at vide mere?

Så er du naturligvis altid velkommen til at kontakte os.